Alpok-Adria Masters Súlyemelő Bajnokság Ausztriában

2023. október 21-én került megrendezésre az Alpok-Adria Masters Súlyemelő Bajnokság záró fordulója az ausztriai Brunn am Gebirge városában. A 3 csoportba szervezett kiválóan megrendezett nemzetközi versenyen a ZTE Súlyemelő Klub színeiben induló sportolók kitettek magukért, remek eredmények születtek. A hölgyek között Bódis Szabó Katinka megnyerte a korcsoportja versenyének aranyérmét, egyben a legjobb női versenyző kitüntető címét a díszserleg különdíjjal és még az osztrák főszponzor által a legjobb női versenyzőnek felajánlott bőségkosarat is. Laczi Katalin pedig szép versenyzéssel korcsoportja bronzérmese lett.

A férfiak is jól szerepeltek az egyébként igen erős népes 33 fős mezőnyben, melyben olasz és szlovén válogatottak is indultak. Papp Péter most is magabiztosan versenyezve 5. helyezett lett, a tekintélyes súlyokat mozgató Györkös Milán 8., Szabó György a 12. és a Kónya Zsolt a 15. helyet érték el.

A 7 éves versenyciklus végeredményeként a ZTE SK masters csapata a rangos 4. hely kupáját szerezte meg. A zalai delegációt vezető Dr. Muhoray Árpád a nemzetközi versenybíróság tagjaként tevékenykedett.

Az Alpok-Adria versenysorozatban 7 ország/tartomány csapatai vesznek részt, az olaszországi Veneto és Friuli-Venezia-Júlia tartományok, Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Szlovénia, az ausztriai Nieder Österreich és Magyarország a ZTE Súlyemelő Klub által. A 7 résztvevő között felosztva minden év őszén másik helyen folynak a kupafordulók, tavaly októberben Zalaegerszeg volt a sikeres rendező. A masters súlyemelő sport népszerűségét mutatta, hogy mindösszesen 47 fő, köztük 11 nő jelentkezett az Alpok-Adria Masters Kupa záró fordulójára, közöttük a ZTE Súlyemelő Klub 3 női és 4 férfi versenyzővel. A verseny résztvevői 4 korcsoportba kerültek besorolásra, „A” 35-44 éves korig, „B” 45-54 éves korig, „C” 55-64 éves korig, és „D” 64 év felett. Ez utóbbiban az osztrák Kurt Bohatschek 88 évével volt a verseny korelnöke. Az eredmények kiértékelése a Sinclair-Huebner-Meltzer-Faber Formula által elért pontszámok alapján történt.

Szabó György M„B” 96 kg, Sz:80 kg L:100 kg Ö:180 kg

Az Alpok-Adria Kupasorozat új 7 éves ciklusának első versenyét jövő év októberben az olaszországi Veneto tartomány csapata Mestre városában szervezi.