Budapest/Tata, 2021. november 7., vasárnap  (MTI) – Nagy Péter győzött ólomsúlyban a súlyemelők idei országos bajnokságán, Tatán. A 35 éves szegedi versenyző pályafutása 17. magyar bajnoki címét szerezte.

Nagy, aki eddig is a sportág abszolút rekordere volt az ob-elsőségek számát illetően, megszakítás nélkül lett ismét a legjobb kategóriájában. A tatai edzőtáborban rendezett viadal vasárnapi versenynapján a sportoló, aki a nyári, tokiói olimpián hetedikként végzett a plusz 109 kilósok között, 372 kg-os összteljesítménnyel diadalmaskodott, amely az abszolút rangsorban is elsőséget ért számára.

Ugyancsak címét megvédve nyert a 109 kilósok mezőnyében a 42 éves Gyurkovics Ferenc, volt szövetségi kapitány, a pécsiek elnyűhetetlen versenyzője. Ő 14. alkalommal lett országos bajnok a felnőttek mezőnyében.

Az ez évi ob-n Nagy és Gyurkovics mellett a nőknél szombaton Árva Cintia (Kecskeméti TE, 59 kg) és Breitner Vivien (BKV Előre, 64 kg) ismételte meg múlt évi sikerét, vasárnap pedig Szuromi Tímea (BKV Előre, 81 kg), Boros Viktória (Haladás VSE, 87 kg) és Gyürüs Barbara (Haladás VSE, plusz 87 kg) lett 2020 után 2021-ben is kategóriájának győztese.

A tavaly 81 kg-ban diadalmaskodó kecskeméti Kmegy Máté idén 89 kilóban, a szolnoki Oláh László pedig 102 kg helyett ezúttal 96 kg-ban végzett az élen.