MTI:

——-

Mitykó Veronika bronzérmet nyert az U23-as súlyemelő Eb-n

Budapest/Rovaniemi, 2021. szeptember 28., kedd (MTI) – Mitykó Veronika bronzérmes lett szakításban a súlyemelők finnországi korosztályos Európa-bajnokságán, az U23-asok 71 kilogrammos kategóriájában.

A békéscsabaiak 21 éves sportolója – a viadal honlapja szerint – 94 kilós teljesítménnyel érdemelte ki a fogásnemi harmadik helyet Rovaniemiben, az Eb keddi versenynapján.

Mitykó lökésben 101 kilóval 8., összetettben pedig 195  kg-mal a 4. helyen végzett.

utanpotlassport.hu:

———————–

Mitykó Veronika szakításban bronzérmet nyert a korosztályos Európa-bajnokságon a finnországi Rovaniemiben.

1. szeptember 28. kedd

SÚLYEMELÉS. A békéscsabaiak 21 esztendős sportolója az U23-asok 71 kilogrammos kategóriájában érdemelte ki a harmadik helyet az Eb keddi versenynapján úgy, hogy csak egy érvényes gyakorlata volt az első fogásnemben. Lökésben 101 kilóval 8., összetettben pedig 195  kg-mal a 4. helyen végzett.

A korábban bemutatkozott két emelőnk közül a szintén U23-as oroszlányi Talabér Szonja a 45 kilogrammos súlycsoportban három negyedik helyezést ért el, míg a juniorok 59 kilós mezőnyében a kecskeméti Árva Cintia szakításban 10., lökésben 8., összetettben pedig 9. lett saját korosztályos csúcsait megjavítva.