Magát Krisztina szakításban aranyat, lökésben és összetettben pedig ezüstérmet szerzett a nők vasárnapi plusz 90 kilogrammos versenyében a bukaresti súlyemelő Európa-bajnokságon.
A Testvériség SE 29 éves sportolója a kontinensviadal zárónapján az első fogásnemben három jó gyakorlattal 104 kilóig jutott, ez Eb-címet ért. A folytatásban is hibátlan maradt: lökésben újabb három remek gyakorlatot mutatott be, s legjobbjával, a 132 kilóval másodikként zárt, akárcsak összetettben, 236 kilogrammos egyéni csúccsal.
Magát Krisztina a tavalyi Európa-bajnokságon három bronzérmet érdemelt ki ólomsúlyban, akkor 234 kilogrammal zárta szereplését.
A súlycsoport idei Európa-bajnoka a lengyel Aleksandra Mierzejewska lett 237 kilós összteljesítménnyel, ő nyerte a lökést is 134 kilóval.

TOVÁBBI KÉPEK ITT  fotók: (MTI/EPA/Robert Ghement)

Magát Krisztina három érmet szerzett a súlyemelő Eb-n
A plusz 90 kg másik magyar résztvevője, a 19 esztendős Gyürüs Barbara – két riválist megelőzve – a hetedik lett mindkét fogásnemben 86, illetve 104 kg-mal, s 190 kilós eredményével összetettben is.
Nagy Péter bronzérmet szerzett szakításban és összetettben is a férfiak vasárnapi plusz 105 kilogrammos versenyében a bukaresti súlyemelő Európa-bajnokságon. Lökésben negyedikként zárt.
A 32 esztendős szegedi sportoló kezdésként a 182 és a 187 után a 191 kilóval is elbánt, ezzel lett harmadik, majd lökésben a 215-öt és a 221-et követően a 225 kilogrammot is legyűrte, ezzel a fogásnemben negyedikként, összetettben pedig 416-tal harmadikként végzett. A hat sikeres gyakorlatnak köszönhetően Nagy élete legjobb helyezését érte el Európa-bajnokságon.